Krievu skolas Latvijā

Krievu kultūrai un krievu dzīvei Latvijā ir sena un bagātīga vēsture. Šobrīd valstī izglītība tiek nodrošināta gan valsts, gan mazākumtautību valodās. Krievu skolas Latvijā koncentrētas galvaspilsētā Rīgā, taču atrodas arī daudzās citās Latvijas pilsētās. Papildus tam daudzās latviešu plūsmas skolās ir iespējams mācīties krievu valodā kādā no apvienotajām klasēm. Vērts atzīmēt, ka kopīgas mācības dažādām vecuma grupām, protams, katram audzēknim dodot atšķirīgus mācību uzdevumus skaitās moderna pieeja, kuru realizē arī daudzas holistiskās izglītības pieejas mācību iestādes ne tikai Latvijā, bet arī citur Eiropā un ASV.

Šobrīd krievu skolu audzēkņi Latvijā var mācīties krievu valodā, taču daži priekšmeti ir jāapgūst latviešu valodā. Plāni liecina, ka tuvākajos gados varētu būt iespējama pāreja uz plašāku valsts valodas apguves programmu, taču pilnīga pāreja nenotiks dēļ protestiem no krievu sabiedrības Latvijā un Krievijā, kā arī, ņemot vērā notikumu Ukrainā kontekstu.